A legtöbb ember lista nélkül bele sem vág, ha mégis, akkor tanácstalanul forgolódik ide-oda csapódva egy szupermarketben, és egy csomó fölösleges dolgot pakol a kosarába.
http://www.nosalty.hu/ajanlo/5-hiba-vasarlas-kozben
Illatos, természetes és sokoldalú. A narancs héját megenni nem lehet, mégis vétek kidobni. A kreatív szemléletű embereknek ugyanis ez nem szemét, hanem egy remek alapanyag. Kíváncsiak vagytok, mi mindenre jó?
http://www.nosalty.hu/praktikak/tevekenyseg/szagtalanitas
Önts össze egy tálkába 100 g szódabikarbónát, 50 g sót és 12 g borkő- vagy citromsavat. Kevergetés közben fokozatosan adj hozzá óvatosan vizet. Akkor megfelelő állagú, amikor már sűrű és krémes. Kanalazd a kész masszát jégkockatartóba, de csak a feléig töltsd, mert később még megdagad. Rakd hűvös helyre két órára. Kb. 14 tabletta lesz belőle. Hatékony, olcsó és még környezetbarát is!
http://www.nosalty.hu/receptek/kategoria/kenyerek/kenyerkulonlegessegek
"Az aszalás az egyik legrégebbi tartósítási módszer. Lényege a lassú szárítás, melynek során a gyümölcs víztartalma 80 százalékról 20 százalék alá csökken. Ennél a nedvességtartalomnál a romlást okozó mikroorganizmusok életképtelenné válnak, ezért az aszalt gyümölcs tartósítószer nélkül is eláll. Koncentrált természetes gyümölcscukor-tartalmának köszönhetően pedig az édesszájúak egészséges csemegéje. Azért is egészséges, mert az eredeti gyümölcs beltartalma az aszalás során nem vagy alig csökken. Az aszalás nem ördöngösség, mielőtt azonban nekikezdesz, ismerd meg az alapvető tudnivalókat."
http://www.otvenentul.hu/szabadido/4522
Eltevéshez mindig valamilyen befőzőparadicsomot válasszunk (mint. pl. Kecskeméti, Ace, Marmande), ezek jó ízűek (és ami nagyon fontos), lédúsak, alakra gömbölyűek, méretre közepesek. Semmiképpen se koktélparadicsomból lássunk hozzá a paradicsomlé gyártásának.
http://www.nosalty.hu/praktika/milyen-paradicsomot-valasszunk-befozeshez
Fogadjuk meg nagyanyáink tanácsát, miszerint szerencsés néhány napig állni hagyni az eltevéshez vásárolt vagy leszedett paradicsomot, könnyebb lesz feldolgozni, mint a frisset.
http://www.nosalty.hu/praktika/eltevesre-szant-paradicsom
A paradicsom levét addig főzzük, míg el nem fövi a habját. Túl hosszan forralni nem érdemes, és felesleges is, a rövid főzési idővel ízletesebb, vitamindúsabb paradicsomlevet kapunk.
http://www.nosalty.hu/praktika/paradicsom-fozese
http://www.nosalty.hu/praktika/milyen-suru-legyen-paradicsomle
Paradicsom befőzésekor két irány közül választhatunk: vagy nyersen vagy pedig forrón préseljük ki a paradicsom levét. Az utóbbi előnye, hogy kevesebb melléktermék keletkezik.
http://www.nosalty.hu/praktika/nyersen-forron-passzirozzuk-paradicsomot
Az összes levet sose fűszerezzük, inkább csak egy részét. Mindig maradjon sok natúr paradicsomlé is, hogy mindenhez tudjuk használni majd, fűszerezni utólag is lehet.
A házi ketchup természetesen akkor jó, ha fűszeres, ebbe mindig kerüljenek finom ízesítők, az ízlésünk szerint.
A paradicsomhoz jól illenek a következő fűszerek: rozmaring, oregánó, bazsalikom, kakukkfű, zellerzöld, petrezselyem, babérlevél, a bátrabbak tehetnek házi ketchupjukba fahéjat, szegfűborsot, szerencsendiót, szegfűszeget is.
http://www.nosalty.hu/praktika/fuszerezes-paradicsombefozeskor
http://www.nosalty.hu/praktika/paradicsompasszirozas-mellektermekenek-felhasznalasa
http://www.nosalty.hu/ajanlo/most-keszits-kukoricakonzervet
http://www.nosalty.hu/ajanlo/ropogos-csemege-uborka-telire
http://www.nosalty.hu/ajanlo/zoldsegeket-huvosre
Ha a padlizsán kissé túlérett, csípőssé válik. Enyhíthetjük a kesernyés ízt, ha a padlizsánt felkarikázzuk, a karikák mindkét oldalát besózzuk, és fél-egy órán át állni hagyjuk (egy szűrőben, ugyanis levet ereszt). A padlizsánszeleteket alaposan leöblítjük, és konyhai papírtörlőn leszárítjuk.
http://www.nosalty.hu/praktika/padlizsan-keseru-ize
http://www.hobbikert.hu/magazin/hogyan-valasszunk-sargadinnyet.html
Az elkészült lángosokat sose pakoljuk egymásra! A legjobb, ha állítva hagyjuk lecsöpögni. (Egy edény-/tányérszárító rács épp megfelel e célnak.)
http://www.nosalty.hu/praktika/kisult-langosok
A megkelt tésztával sosem lisztezett, hanem olajos felületen dolgozzunk, így elkerülhetjük, hogy sütéskor megégjen a lángosról lepergő liszt.
Olajos kézzel húzzuk ki tányér nagyságúra (kb. 20 cm) a tésztát, vigyázva, nehogy középen kilyukadjon.
http://www.nosalty.hu/praktika/langos-formazasa
A lángostésztát mindig kétszer kelesszük: az első kelesztés után ne gyötörjük agyon, rögtön porciózzuk, azaz csípjük le a tésztalabdacsokat olajos vagy vizes kézzel, tegyük olajozott felületre, és kelesszük újra sütés előtt, kb. 20 percen át.
http://www.nosalty.hu/praktika/langosteszta-kelesztese
http://www.nosalty.hu/ajanlo/konyhai-katasztrofak
Egy tipp a rántott cukkinihez. A tojásba kis sót és 3 tojásnyi mennyiséghez 1 mokkáskanálnyi őrölt szerecsendiót keverjetek. Finom.
http://www.nlcafe.hu/otthon/20130707/szunyog-ellen-hazi-modszer-bevalt/#aktualis
"Nagymamáink mellette tették le a voksukat, és nem tévedtek. A szódabikarbóna meglepően sokféle módon alkalmazható:"
Bolondbiztos és környezetkímélő praktika a leégett edény tisztításához:
Szórd meg szódabikarbónával, fújj rá egy kevés ecetet! Várd meg, amíg pezseg, aztán óvatosan dörzsöld át az edény falát.
A főtt kukorica, akármennyire is szeretjük mi, magyarok, nem hungarikum.
A kifejlett virágokat gyűjtsük, azaz olyanokat, amelyek virágernyőin minden virág kinyílt, rázásra pedig még nem hullanak le a szirmok, továbbá fontos alapelv, hogy a jó bodzavirág illatos.
Ne szennyezett levegőjű területen szedjük a bodzavirágokat, tehát kerüljük el a közvetlen út melletti bokrokat. Száraz időben gyűjtsük, mert ekkor sokkal intenzívebb az íze, mint eső után. Május-júniusban virágzik, és a leszedett virágokat érdemes mihamarabb felhasználni, mert hamar barnulni kezd és sokat veszít vitamintartalmából is.
http://www.nosalty.hu/praktika/bodzavirag-gyujtese
Úgy ötliternyi vízhez szórjunk három-négy evőkanálnyi bóraxot: simább dolgod lesz mosogatásnál, mint valaha gondoltad.
Megjegyzés: a természetes tisztítószerek egyáltalán nem vagy csak kevéssé habzanak, ez azonban nem von le a tisztító hatékonyságukból, csak szokatlan lesz a mesterséges mosogatószerek után.
http://www.nosalty.hu/praktika/mosogatoszer-hazilag-maskent
A szúnyogok elleni védekezés korántsem egyszerű feladat, de persze nem lehetetlen. Mindegy, hogy bio vagy vegyi védekezést választunk, a lényeg az, hogy ne feledkezzünk meg róluk, különben vakargathatjuk a kezünket, lábunkat, talpunkat, fülünket egész álló nap
http://www.bien.hu/hazi-praktikak-a-szunyogok-ellen/otthon/praktikak-es-tippek/114395
http://www.nosalty.hu/ajanlo/9-szuper-konyhai-praktika
És el is tudod jól készíteni? Tarts velünk és megtudhatod, mire tanácsos ügyelni, ha nekiállsz, és mitől lesz még finomabb. Sőt azt is eláruljuk, hogyan tisztíthatod el bosszankodás nélkül a nokedlitésztás tálat!
http://www.nosalty.hu/ajanlo/szereted-tojasos-nokedlit
Tavasszal gyakran rájárunk a kamrára, hiszen a tavalyi lekvároknak, befőtteknek, szószoknak el kell fogyniuk, viszont arra nem számítunk, hogy új lakói is lehetnek a kis helyiségnek.
http://www.nosalty.hu/ajanlo/kamrazoo-uzd-el-konyhai-betolakodokat
Ha durva dugulásról van szó, szórjunk egy tasak szódabikarbónát a lefolyóba, majd öntsünk rá 2 dl 20%-os ecetet, és egy gyors mozdulattal dugjuk be a dugót. 10 perc múlva forró vizet engedjünk bele.
http://www.nosalty.hu/praktika/eldugult-lefolyo-tisztitasa-maskent
A mosószappant lereszeljük, vízben, alacsony lángon feloldjuk, majd némi glicerinnel összekutyuljuk: ez utóbbi biztosítja, hogy a szer folyékony marad és a szappan nem szilárdul meg. Két deci víz, tíz deka szappan, a glicerinből pedig egy deci bőven elég. Ehhez mehet pár csepp valódi menta-, eukaliptusz- vagy citromolaj, de bármi, ami az ízlésünkhöz, hangulatunkhoz passzol. Mehet egy kiürült flakonba a massza – persze, csak miután kihűlt –, és kész is a környezettudatos mosogatószer.......
http://www.nosalty.hu/praktika/mosogatoszer-hazilag
Hány háziasszony érzi úgy minden nap, hogy a takarítás olyasvalami, aminek sosem lehet a végére érni, sőt, valójában már akkor elölről lehetne kezdeni, mielőtt egyszer befejeznénk?
http://napiotthon.hu/cikk/6.365/Otthoni-praktikak--Takarito-kisokos
(forrás:facebook)
Házi szúnyog csapda:
Szükséges elemek:
1 csésze víz
1/4 csésze barna cukor
1 gramm élesztő
1, 2 literes palackban
Útmutató:
1.. Vágjuk le a műanyag palackot a felénél.
2.. Keverjük el a barna cukrot forró vízzel. Hagyjuk kihűlni. Amikor a kihűlt, öntsük a palack alsó felébe.
3.. Add hozzá az élesztőt. Nem kell keverni. Szén-dioxidot állít elő, amely vonzza a szúnyogokat.
4.. Helyezd a tölcséres részt, fejjel lefelé, az alsó palackba, szigetelő szalaggal, vagy celluxszal rögzítsd őket, ha szükséges.
5. Tekerd a palack alsó felét valamilyen fekete anyaggal, ía felső rész ,maradjon átlátszó , és rakd oda , ahol sokat tartózkodtok! (Szúnyogok is állítják, hogy sötét helyen jó a pihenés... :D.)
(ezt én is szoktam..pl a koviubinál)
Ennek az ötletnek a segítségével könnyen biztonságba helyezhetjük a száraz alapanyagainkat, méghozzá igen költséghatékony formában, hiszen nem kell hozzá más, csak egy kiüresedett műanyag palack és egy nejlonzacskó.
Elkészítés:
http://www.nosalty.hu/praktika/ujrahasznositott-tarolas
Gyorsan előkaphatjuk kedvenc késünket az általunk készített, pofonegyszerű és olcsó asztali késtartóból. Amire szükségünk lesz: egy közepes méretű doboz, egy csomag szívószál és persze a kések.
Elkészítés:
http://www.nosalty.hu/praktika/otletes-kestarto
A lekvár állagától függően 1,5-2 dl lekvárhoz keverjünk egy tojássárgáját, és ezzel a keverékkel töltsük meg a tésztát.
http://www.nosalty.hu/praktika/sutesallo-lekvar-gyorsan-hazilag
Egyszerűen meggyőződhetünk a tészta keltségéről: az ujjunkkal megérintjük a kelt tészta oldalát, ha visszanyomódik, mint a labda, akkor még keleszteni kell, ha ott marad egy pici horpadás, az ujjunk nyomása, akkor megkelt.
http://www.nosalty.hu/praktika/megkelt-teszta
Ha soklapos sütit készítünk, mérjük le a rétegeknek szánt tésztagolyókat, hogy ugyanannyi-e a súlyuk! Ha csak szemmértékkel nézzük, könnyen tévedhetünk, és az egyik réteg nyers marad, míg a másik túlsül!
http://www.nosalty.hu/praktika/mezes-kremes-keszites-elso-szabalya
http://www.nosalty.hu/praktika/mezes-kremes-keszites-masodik-szabalya
A mézes tésztájú sütik hajlamosak ragadni. Deszkáról a tepsire legegyszerűbben úgy tudjuk áttenni, hogy a nagyon lazán rátekerjük a sodrófára, majd a a tepsi felett letekerjük – így nem fog szakadozni.
http://www.nosalty.hu/praktika/mezes-kremes-keszites-harmadik-szabalya
A vékony tésztát a legkönnyebben egy gáztepsi hátán tudjuk megsütni, de ne felejtsük el zsírozni és lisztezni.
A mézes tészták nagyon könnyen megégnek, így szigorúan tartsuk be a sütési időt és hőfokot!
A csokimáznak úgy lesz fénye, ha a csokoládét nem hevítjük 32 fok fölé. Ezért soha ne a gázra állítsuk a csokis edényt, hanem vízfürdőbe.
http://www.nosalty.hu/praktika/mezes-kremes-keszites-negyedik-szabalya