"Naponta számtalanszor halljuk a reklámokból, hogy egyes (az összes?) mosóporok vakító fehérré varázsolják akár régi, agyonmosott ruháinkat is. Ma már ez egy mosópornál annyira alaptulajdonságnak számít, hogy meg sem kérdőjelezzük a valóságtartalmát. Pedig óriási átverés az egész."
"Kíváncsi vagy rá hogyan működik a a lábfürdős méregtelenítés? Egy kis videóval bemutatom. Nagyon sokan használják, rengeteg szalonban 1500-2000 forint fél óra kezelés és a víz barnul, tehát méreganyagok távoznak. Tényleg működik? Átverés?
"
http://ertelmesen.blog.hu/2011/02/22/meregtelenites_labfurdovel
"Zacher Gábor hangsúlyozta, a modern toxikológia szerint dózis teszi a mérget, vagyis nincs az a szer, amelynek ne lenne mérgező adagja. Legfeljebb ezt a mennyiséget nem tudjuk megenni, mert nem fér belénk, inkább agyonüti az embert. A méregtelenítés divatját nagyon meglovagolta az üzleti világ, az emberek pedig nagyon hiszékenyek, és bedőlnek egy csomó trükknek, például különlegesnek mondott lábfürdőkre, tapaszokra, őssejtstimulálóként árult anyagokra adnak ki pénzt. Olyan is többször előfordult, hogy fatálisan végződött a méregtelenítés, például a poloskavész nevű növény anyagát tartalmazó szer használata után – mondta Zacher Gábor."
http://hvg.hu/egeszseg/20121115_meregtelenito_kura
1. Tudományos szóhasználatával és (hamis) tényekre való utalásaival a kuruzslás általában hihetően hangzik.
http://www.urbanlegends.hu/2010/09/7-onvedelmi-tanacs-kuruzslok-es-termekeik-ellen/
"A méregtelenítés – más néven salaktalanítás – hívei szerint az elfogyasztott élelmiszerrel, gyógyszerekkel folyamatosan mérgeket viszünk be a szervezetbe, amelyek ott felhalmozódva előbb-utóbb betegséget okoznak. Ezért van szükség a szezonális (mások szerint még gyakoribb) méregtelenítésre. Ilyenkor különféle módszerekkel arra törekszenek, hogy kiürítsék a méreganyagokat. Erre a célra leggyakrabban gyógynövényeket használnak, de vannak ennél furcsább megoldások is."
http://kodpiszkalo.blog.hu/2013/12/03/meregtelenites_labfurdovel_389
"Egy ausztrál kémiatanárnak, James Kennedynek is elege lett a vegyianyag-mániából. Elkészítette a banán, a passiógyümölcs, és még jó néhány gyümölcs összetevőinek listáját. Úgy tudományosan, ahogy illik. Viszont ha átlagemberként olvasod, akkor olyan, mint ha egy sampon, vagy ipari tisztító leírását olvasnád. Nem volt rest, még posztert és polót is is csinált belőlük."
http://antalvali.com/hirek/a-nagy-gyumolcs-osszeeskuves.html
http://www.fogyasztok.hu/cikk/20090818/parizer_parizsi_tartalom_minoseg_kerdesek_es_valaszok
http://rantotthuswokban.bmintbalazs.com/halat-sajttal-inkabb-meghalok
Hátrahajtott fej orrvérzésnél, felülni rosszullétkor, nyállal kezelt seb, szorítókötés a vérzésre, kiszívott méreg méhcsípéskor vagy éppen citromlé a herpeszre, esetleg nyers hús a sebes duzzanatra – csak néhány a leggyakoribb hibák közül, amelyeket sokan elkövetnek, ha magukat vagy a környezetükben megsérülteket kezdik gyógyítani.
"A történet második szintje az a tény, hogy a kiugró vastartalom csupán tévhit: a spenót ugyan valóban a magas vastartalmú növények között van, de ez az érték nem kiugró (összehasonlításképp: a curry por vastartalma 295, a csirkemájé 120, az aszalt őszibaracké 41, a lencséé 33, a spenóté 27, a fokhagymáé 17 ppm). Ismert egy olyan magyarázatkísérlet, miszerint a tévhit alapja egy 19. századi német tudós munkája, melyben a kutató véletlenül rossz helyre rakott egy tizedesvesszőt. A hibát ugyan az 1930-as években kijavították, de a tévhit terjedését már nem sikerült megállítani."
http://www.urbanlegends.hu/2012/02/hogy-is-van-azzal-a-spenottal/
"Urbánus legendák egész sora próbálta "befeketíteni" a paradicsomot az újkorban, de tudományos értekezés is sokat tett azért, hogy Angliában és Amerikában kétszáz éven át "indexen" legyen. Eleinte inkább kertekben, díszítőelemként használták, csak később tanulták meg az európai és amerikai földművelők a köznyelvben mérgező almának nevezett zöldség termesztésének csínját-bínját."
http://www.mult-kor.hu/20130625_miert_rettegett_europa_sokaig_a_paradicsomtol
Az egészség italaként ismert narancslé diadalútját és a fogyasztás visszaesésének okait dolgozta fel az Atlantic egyik friss cikke - írja az Urbanlegends.hu.